Koncert "Bądź jak Jezus"

Data: 06.05.2014

Autor: press info od organizatora

Autor zdjęć: www.bjj.pl

Piąta edycja Ekumenicznego Koncertu Rodzinnego „Bądź jak Jezus!” z pewnością przejdzie do historii jako wydarzenie wyjątkowe. Koncert odbył się bowiem w roku kanonizacji Jana Pawła II. Cztery dni po ogłoszeniu wielkiego Polaka świętym, ze sceny w Mysłowicach wybrzmiewało silne, jak nigdy przedtem, przesłanie, które osiągnęło swoją kulminację w modlitwie „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Miasta, tego Regionu, naszej Ojczyzny, całej Europy i Świata”. Ta modlitwa jak „znak czasu” na nowo wzbudziła w sercach ludzkich pragnienie, aby Jezus Chrystus stanowił niepodważalne CENTRUM życia każdego człowieka. Oto Jan Paweł II – Święty Papież Polak, nasza duma, był z nami w Mysłowicach, czuliśmy, że jest tuż obok.
Jak co roku wszystko rozpoczęło się punktualnie o 16.00, pierwszą muzyczną gwiazdą koncertu była Magda Anioł. Warto dodać, że w tym roku każdy z występujących artystów stanowi nieprzeciętną osobowość sceniczną, wyróżnioną w kraju i za granicą. Na scenie koncertu Bądź Jak Jezus 2014 wystąpili także: Viola Brzezińska, Deus Meus, New Life’M, Beata Bednarz, a gwiazdą wieczoru był Martin Smith, ex wokalista legendarnego brytyjskiego zespołu Delirious.
Koncert nie tylko dał nam odczuć nowe, pozytywne wibracje, ale przede wszystkim, dał nam poznać wielkie orędzie św. Jana Pawła II. Beata Bednarz podzieliła się swoim świadectwem, które wywołało wśród publiczności wielkie wzruszenie i z mocą ukazało, że dla Chrześcijanina 100% normy to za mało, zawsze trzeba iść dalej, często pod prąd, „wymagając od siebie, nawet gdyby inni od nas nie wymagali”. Ogromna moc modlitwy, którą prowadzili księża naszej Archidiecezji – ks. Roman Chromy, ks. Adam Pradela oraz ks. Krzysztof Biela – moderator nowej ewangelizacji, dostarczyła zebranym niesamowitych przeżyć. Z godziny na godzinę miejsce przed sceną zapełniało się po brzegi młodymi ludźmi, osobami, które tak szczególnie miłował Jan Paweł II. Koncert dał nam wszystkim okazję, żeby ponownie ujrzeć tętniące serce Kościoła, moc Chrystusa oraz miłość braterską w wierze. Jakże przejmujące słowa abp. Wiktora Skworca skierowane nie tylko do młodych, poruszyły na nowo, otwierając je kolejny raz na tak wielki dar wiary.
O godz. 20.00 na scenie pojawił się Martin Smith, który w Polsce i na Śląsku gościł po raz drugi. Jego charyzma, wyjątkowe muzyczne aranżacje i poruszające, pełne uwielbienia Boga teksty i tym razem sprawiły, że zgromadzona publiczność uniosła się w emocjach bliżej Nieba, odrywając się na chwile od otaczającej rzeczywistości. Wielki finał  koncertu stanowiło multimedialne  widowisko ukazujące nie tyle fragmenty z życia Jana Pawła, co Jego przesłanie do nas i moc Jego słów. Na własnej skórze poczuć można było Jego obecność, zdawało się, iż zaraz wejdzie na scenę i wraz z prowadzącymi poprowadzi tegoroczny koncert. Stało się nie inaczej, On był dzisiaj przy każdym z nas, nawet i w sercu każdego z nas. On Święty Papież Polak został tego popołudnia i wieczoru posłany przez Ducha Św. do Mysłowic, aby powtórnie zawołać do nas „Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Waszych serc Chrystusowi!”. Mysłowice na pewno te drzwi otworzyły, a deklaracja Prezydenta tego wyjątkowego miasta Edwarda Lasoka, o kontynuacji w kolejnych latach koncertu „Bądź jak Jezus”, napełnia nas nadzieją, że będą one otwarte na długo. Jeżeli ktoś nie wierzył w cuda, to z całą pewnością, będąc w Mysłowicach 1 maja 2014 roku, na tym szczególnym koncercie, jego niewiara stała się wiarą. Cuda się dzieją, trzeba w nie tylko uwierzyć.

Pozytywnie

facebook