Widzieć nie widząc

Data:

Autor: JT

Autor zdjęć: blog www.szkolawkibeho.blogspot.com

Oksymoron? Nic z tych rzeczy. W Kibeho po prostu dzieją się cuda! Sztab ludzi pracuje nad tym, by dzieci, które nie widzą od urodzenia bądź z różnych powodów utraciły wzrok mogły na nowo zobaczyć, szkicować figury geometryczne, gotować. W jaki sposób?
W Rwandyjskim Ośrodku w Kibeho obecnie uczy się ponad setka niewidomych lub słabowidzących dzieci z całego kraju, które dzięki pomocy pedagogów realizują standardowy program nauczania – poznają litery i cyfry, składają pojedyncze znaki starając się czytać dłuższe teksty, przyswajają tabliczkę mnożenia, kreślą figury geometryczne. To wszystko jest możliwe poprzez wykorzystywanie nowych technologii i kreatywności wszystkich ludzi, którzy pracują w Ośrodku. Po lekcjach uczniowie nie wracają do domu – mieszkają w internacie i wyjeżdżają do swoich bliskich tylko podczas dłuższej przerwy w szkole. Dzięki temu mają możliwość radzenia sobie z codziennymi zadaniami z pomocą pedagogów, którzy mocno im dopingują i wspierają. Po obyciu kształcenia w Ośrodku dzieci są bardziej samodzielne i zdolne do pracy – większej lub mniejszej w zależności od schorzenia.


Dzieci potrzebują ciągłego rozwoju, kształcenia i wiary we własne możliwości. Chcemy im to wszystko dać poprzez wyremontowanie sali wielofunkcyjnej, w której będą mogły ćwiczyć, trenować i wykorzystywać swoje talenty.  

DOŁĄCZ SIĘ!

Wystarczy zaledwie Twoja złotówka!

Rachunek bankowy: 14 1160 2202 0000 0002 5382 6660 z dopiskiem Złotówka dla Afryki

Fundacja STONOGA

Ul. Pszczyńska 25

43-190 Mikołów

Pozytywnie

facebook